Karkonoskie Spotkania Krajoznawczo-Historyczne

22 września 2022

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zapraszają na szóste „Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”.

Spotkanie odbędzie się w salach Muzeum w środę 28 września o godzinie 9:00. Tematem przewodnim szóstego spotkania jest – Historia Ratusza w Jeleniej Górze.

Wykład poprowadzi Kustosz Zbiorów Historycznych Muzeum Karkonoskiego – Robert Rzeszowski. Po wykładzie udamy się na spacer i przejdziemy do Ratusza, gdzie po wizycie w gabinecie Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Pana Jerzego Łużniaka zostaniemy oprowadzeni po obiekcie i poznamy wiele tajemnic tego pięknego gmachu.

W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członkowskiej).

fot. zbiory Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze (Ratusz i rynek jeleniogórski pocz. XX w. pocztówka MWP FO 957)