Dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

17 maja 2022

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze otrzymało dotację w wysokości 90 000 złotych z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Narodowa kolekcja sztuki współczesnej.

W ramach programu, kolekcja szkła artystycznego im. M. Buczyńskiego w Muzeum Karkonoskim, zostanie uzupełniona o 352 szkła najważniejszych polskich projektantów tworzących w latach 60. 70. 80. XX w.
Spójną kolekcję reprezentują designerzy: Zbigniew Horbowy, Jerzy Słuczan-Orkusz, Ewa Gerczuk-Moskaluk, Kazimierz Krawczyk, Lucyna Pijaczewska, Stefan Sadowski, Czesław Zuber, Józef Podlasek, Ludwik Ferenz, Stanisław Gołdyn i Maria Słaboń.

Zakupiona kolekcja zostanie wyeksponowana na wystawie czasowej w 2022 r., który został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowym Rokiem Szkła.