Czeski Szklany Weekend – Podsumowanie.

25 października 2021

Prezentujemy Państwu mini-fotorelację z Czeskiego Szklanego Weekendu, który odbył się w dniach 22 – 24.10.2021 r.
Wychodząc naprzeciw dynamicznie zmieniającej się sytuacji pandemicznej w naszym kraju, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze postanowiło połączyć dwa wydarzenia Czeski szklarski weekend z wykładem Historia szklarstwa na pograniczu czesko-polskim.
Podczas wydarzeń nastąpiło podsumowanie naszych działań w ramach projektu „Szlak szkła na polsko-czeskim pograniczu”. W podsumowaniu uczestniczyli m.in. Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego – Marek Obrębalski, Prezes KARR i Radny Rady Miejskiej Jeleniej Góry – Hubert Papaj, Koordynatorka Projektu ze strony miasta Novy Bor – Klara Vozabova, Kuratorka Kolekcji Szkła z Muzeum Szkła w Novym Borze – Eva Wirfhova, Przedstawiciel Centrum Informacji Turystycznej w Novym Borze – Petra Matechova.
Więcej materiałów medialnych możecie Państwo znaleźć na naszym Facebooku: MuzeumKarkonoskie