Europejskie Dni Dziedzictwa – Smaki Dziedzictwa

1 września 2021

Jak co roku, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, bierze udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa.
Tegoroczna edycja nosi hasło – Smaki Dziedzictwa i w naszym muzeum odbędzie się 11 oraz 19 września.
Zapraszamy Państwa na dwa ciekawe wykłady cenionego antropologa kultury, Specjalisty ds. Dziedzictwa Niematerialnego – Henryka Dumina, który przybliży historię smaków zarówno zastanych jak i przeniesionych do naszego regionu.
Sobota, 11 września o godzinie 12:00, „Wokół świątecznego stołu. Kulinaria na Dolnym Śląsku”. Opowieść o tradycjach kulinarnych przeniesionych na Dolny Śląsk przez powojenne pokolenie osiedleńców z różnych regionów dawnej Polski. Autor jest wieloletnim jurorem konkursów kulinarnych i znawcą tematyki tradycji kultury.
Niedziela, 19 września o godzinie 12:00, „Tajemnice spiżarnianej szafy. Opowieści o smakach dzieciństwa”. Smaki i przysmaki, o których przetrwała pamięć z dziecinnych lat autora spędzonych w powojennej Jeleniej Górze. W przestrzeni dolnośląskiej przywoływano wówczas klimaty niedawno opuszczonych przestrzeni próbując rekonstruować namiastki dawnego życia. Jedną z nich była sfera kulinarna.
Wstęp na wykłady Europejskich Dni Dziedzictwa jest bezpłatny.