Zajęcia Edukacyjne 2021/22 – Animacje muzealne

31 sierpnia 2021

INFORMACJE OGÓLNE
Proponujemy Państwu animacje muzealne dla dzieci przedszkolnych oraz klas 1-3 szkoły podstawowej, poświęcone różnym dziedzinom kultury. Wszystkie zajęcia zakładają aktywny udział uczestników i są okazją do połączenia nauki z pasją zdobywania wiedzy i samodzielnymi poszukiwaniami ciekawych informacji.
INFORMACJE PODSTAWOWE
• Z uwagi na sytuację epidemiczną – liczba osób w grupie ograniczona.
• Cena animacji muzealnych: 30 zł od grupy (w tym bilet wstępu do muzeum). Opiekunowie grupy – wstęp bezpłatny.
• Wpłaty dokonuje się w kasie muzeum, istnieje możliwość wystawienia faktury.
• Zajęcia prowadzone są od wtorku do piątku.
• Zajęcia są prowadzone wyłącznie z grupami wcześniej umówionymi. Prosimy o poinformowanie w przypadku rezygnacji.
• Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Karkonoskie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby Muzeum Karkonoskiego.
REZERWACJA ZAJĘĆ
• telefonicznie: 75 645 50 89
• mailowo: oswiata@muzeumkarkonoskie.pl, info@muzeumkarkonoskie.pl,
• prosimy o dokładne ustalenie terminu zajęć oraz podanie informacji o liczebności grupy i adresu kontaktowego wraz z numerem telefonu i nazwiskiem nauczyciela lub opiekuna

ANIMAXCJE DLA DZIECI W WIEKU 4-10 LAT – TEMATY:
(Czas trwania: 45-60 min)

1. Muzealna zgaduj zgadula – zabawy przy chacie – CHAŁUPA KARKONOSKA

Animacja prowadzona przez edukatorów muzealnych.
W programie: zwiedzanie chałupy karkonoskiej, krótka opowieść o sposobie budowania, wyposażeniu wnętrza, rzemiośle i zajęciach ludności wiejskiej.
Zabawa: zgadywanie za pomocą zmysłów dotyku i zapachu materiałów i narzędzi używanych w dawnym gospodarstwie domowym w XVII- VXIII wieku.
Słowa klucze: etnografia, sztuka ludowa, region, rzemiosło

2. Poszukiwacze skarbu – od minerału do szkła – POZNAJEMY SWÓJ REGION

Animacja prowadzona  przez edukatorów muzealnych przebranych w strój waloński.
W programie: spacer i poznawanie rekwizytów dot. minerałów, Co to takiego jest minerał, kamień szlachetny? Kim byli Walończycy, czym się zajmowali? Co to takiego są znaki walońskie.
Zabawa w grupach, polegająca na ukrywaniu i poszukiwaniu skarbów ( minerały i kamienie).
Możliwość układania puzzli.
Słowa klucze: Walonowie, minerał, region, kamień szlachetny.

3. Muzealna zgaduj zgadula – szkło

Animacja prowadzona przez edukatorów muzealnych.
W programie: spacer po stałej wystawie szkła, krótka opowieść o szkle (obrazowy zarys historyczny dostępny dla dziecka). Odpowiadamy na pytanie czym jest szkło, jak powstaje, z czego jest wykonane? Kolejnym etapem zajęć będzie poświęcony zabawie tj: rozwiązywanie zagadek, kolorowanie kolorowanek, praca z kartami.
Gra – rzucanie kostkami w celu odnalezienia konkretnego eksponatu.
Układanie puzzli – podział na grupy. Zabawa poprzez rywalizację