Wystawa – Z Archiwum Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego

12 maja 2021

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Z Archiwum Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego”, której wernisaż odbędzie się 14.05.2021 r. o godzinie 17:00 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze (Galeria na Górze).

Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne sięga historią 1961 roku – w tym roku bowiem grupa szesnastu entuzjastów fotografii z Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości powołała Stowarzyszenie Miłośników Fotografii Amatorskiej (SMFA). W późniejszym czasie SMFA przekształciło się w Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne (JTF) i trwa pod tą nazwą do dziś.
W ramach 60-lecia, w różnych Instytucjach Kultury, odbędzie się jubileuszowy cykl wystaw JTF.
W Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze zaprezentujemy część archiwalnych zbiorów członków Towarzystwa, obrazujących 60 lat Ich twórczości. Wystawa podzielona została na 4 główne grupy: akt, portret, natura, życie codzienne miasta.
Dodatkowo wyświetlony zostanie pokaz multimedialny, prezentujący zdjęcie każdego z obecnych i byłych członków Jeleniogórskie Towarzystwa Fotograficznego.
Pokażemy ciekawe dokumenty związane z przebiegiem działalności i twórczości JTF, przedstawiające ważne wydarzenia, które miały miejsce w minionych latach.
Zaprezentowany będzie także sprzęt fotograficzny, który ma zobrazować i przybliżyć technikę fotografii tradycyjnej, głównie archiwalne aparaty fotograficzne wykorzystywane do tworzenia zdjęć metodą analogową