Uczniowie Agricoli – publikacja.

26 stycznia 2021

W 1999 roku, wśród wielu wydarzeń muzealnych, odbyła się szczególna konferencja nt. „Tradycje górnicze w Polsce i Czechach” z cyklu „Uczniowie Agricoli”. Publikacja obejmuje wstęp wprowadzający do konferencji, oraz dwadzieścia pięć referatów o bogatej i zróżnicowanej tematyce – obejmującej szeroki wachlarz zagadnień z dziedziny dawnego górnictwa i hutnictwa, począwszy od wydobycia i przetwórstwa krzemienia w epoce kamienia w rejonie świętokrzyskim, przez górnictwo złota, rud żelaza, uranu, po historię wydobycia węgla kamiennego i węgla brunatnego.
„Uczniowie Agricoli: materiały z konferencji górniczej w Kowarach z 1999 roku”, pod redakcją Andrzeja Grodzickiego i Marka W. Lorenca, Jelenia Góra, Muzeum Karkonoskie, 2002Oprawa miękka, 311 stron, cena: 10,50zł.
Ws. sprzedaży wysyłkowej prosimy o kontakt ze sklepikiem: sklep@muzeumkarkonoskie.pl