Relacja z Nocy Muzeów

18 maja 2020

Podsumowując naszą Noc Muzeów – była bardzo udana! Przy pięknej pogodzie już przed 18:00 zmierzaliście w naszą stronę.
Mała wystawa „Street Art – Rio de Janeiro i Łódź” cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno młodzieży jak i ludzi starszych. Nasze eksponaty-niespodzianki, pokazane po raz pierwszy na wystawie, fascynowały przybyłych do Muzeum. Czasówka – „Piękny i Bestia” była szeroko przez Panstwa komentowana. Wystawa „Morzyciele” w Galerii na Górze pozytywnie zaskakiwała niespotykanym podejściem artystów z Jeleniogórskiej Strefy Fotografii, do tematyki morza, A i wystawy stałe, zarówno etnologia, sztuka, historia, archeologia, jak i nasza największa w Polsce – stała wystawa szkła artystycznego, były tłumnie zwiedzane.
Bardzo pozytywne było to, że z pełnym zrozumieniem stosowaliście się Państwo do wprowadzonych zasad bezpieczeństwa, przychodziliście w maseczkach, dezynfekowaliście dłonie, korzystaliście z maseczek jak i zachowywaliście odstępy przy zwiedzaniu wystaw.
Jedni z niewielu zorganizowaliśmy planową Noc Muzeów i – Dziękujemy! Po zainteresowaniu wiemy, że było warto!
Dzięki przestrzeganiu wprowadzonych zasad – cieszyliśmy się nocną kulturą w pełni bezpiecznie.