„Noc Osobliwości”

24 maja 2018

Tegoroczna Noc Muzeów – „Noc Osobliwości” rozpoczęła się uroczystym rozdaniem nagród laureatom konkursów plastycznych;“ Pudełko zwane wyobraźnią” i „Moje niezapomniane chwile”. Główną atrakcją przyciągającą wielu odwiedzających była wystawa słynnego malarza surrealisty Rafała Olbińskiego oraz osobliwe eksponaty, które zostały specjalnie wyeksponowane na stałych wystawach.  W kawiarence można było napić się kawy spod znaku Fairtrade w ramach obchodów „VI Jeleniogórskich Dni Sprawiedliwego Handlu w naszym mieście”. W Galerii na Górze dla najmłodszych były przygotowane warsztaty plastyczne, dorośli mogli obejrzeć wystawę o Kolei Doliny Bobru, a także wysłuchać prelekcji Roberta Rzeszowskiego o historii budowy wspomnianej linii kolejowej i Zapory Pilchowickiej. Wieczorem odbył się występ kabaretu “Bella Mafia”. Na zakończenie Nocy Muzeów rozstrzygnięto konkurs „Co nie pasuje do wystaw stałych”. Dziękujemy, że byliście Państwo z nami. Zapraszamy za rok.