Zapraszamy na Art & Glass Festiwal 2012, Jelenia Góra 7-8 lipca

Jelenia Góra, 7 – 8 lipca 2012 r., Plac Ratuszowy
07 lipca (sobota) – godz. 12.00 – 21.00
08 lipca (niedziela)– godz. 10.00 – 18.00

Pokazy wypalania i obróbki szkła.
Koncerty jeleniogórskich artystów.
Otwarte warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych – rzeźba, grafika, malarstwo, witraże, sitodruk, biżuteria, malowanie – grawerowanie szkła.
Targi sztuki i rękodzieła artystycznego.

Festiwal sztuki i szkła to dwudniowa impreza dla szerokiej grupy odbiorców oparta na regionalnych tradycjach sztuki szklarskiej. W ramach festiwalu w centralnym punkcie miasta odbędzie się szereg spektakularnych działań o charakterze handlowym i kulturalnym. W pierwszy lipcowy weekend Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze zmieni się w wielką galerię sztuki. Zwiedzający będą mieli szansę poznać tajniki wyrobu szkła i ceramiki oraz obejrzeć plenerowe wystawy artystów plastyków tworzących w Karkonoszach. W trakcie warsztatów będzie można stać się artystą, samodzielnie wykonując małe i duże działa sztuki. Na scenie zaprezentują się jeleniogórskie zespoły muzyczne i soliści umilając Państwu konsumpcję dzieł artystycznych. Gośćmi festiwalu będą artyści, rzemieślnicy oraz producenci szkła z  terenu całej Polski oraz Republiki Czeskiej.

Organizatorami imprezy są: Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze.
Partnerzy: Osiedlowy Dom Kultury, MDK „Muflon”, MDK „Jelonek”, „Przystań Twórcza” -Cieplickie Centrum Kultury, Dance Studio Emotion.