7 października 2012 r. godz. 11.00 kolejne spotkanie z cyklu „Niedziela w Muzeum”

7 października 2012

7 października 2012 r. o godzinie 11.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Niedziela w muzeum”. Tym razem wykład będzie poświęcony konserwacji prospektu organowego pochodzącego z nieistniejącego już Kościoła p.w. Św. Ducha w Jeleniej Górze, znajdującego się w zbiorach Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Spotkanie poprowadzi Anna Gul – Kierownik Działu Konserwacji Zbiorów

W programie miedzy innymi:

•Historia Kościoła Św. Ducha

•Przedstawienie obiektów pochodzących  z kościoła Św. Ducha, będących w zbiorach Muzeum Karkonoskiego: rzeźba przedstawiająca  św. Sebastiana, rzeźba św. Grzegorza, antepedium z przedstawieniem św. Jakuba  oraz drewniane świeczniki, szafa prospektu organowego z 1707 r.
•Problematyka konserwatorska i przebieg prac konserwatorskich przy szafie organowej prospektu.
•Zwiedzanie zmodernizowanej pracowni konserwatorskiej Muzeum Karkonoskiego.