29 września 2012r. rozstrzygnięcie XII Międzynarodowego Konkursu Graficznego im. Józefa Gielniaka

29 września 2012

W sobotę 29 września  w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze odbędzie się posiedzenie Jury XII Konkursu Graficznego im. Józefa Gielniaka. Grono artystów i znawców sztuki graficznej podda ocenie prace nadesłane przez artystów z całego świata. Najlepsze z nich będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej zaplanowanej na rok 2013. Tradycja organizowania konkursu graficznego przez Muzeum Karkonoskie sięga roku 1977, kiedy miała miejsce jego pierwsza, ogólnopolska edycja. W tym roku powróciliśmy do niej po 9 latach przerwy. Konkurs ma na celu uhonorowanie pamięci wybitnego polskiego grafika, Józefa Gielniaka (1932-1972), który przez szereg lat był związanych z naszym regionem.