10. Spotkanie Krajoznawczo-Historyczne.

23 stycznia 2023

W środę, 25.01.2023 o godz. 9:00, odbędzie się 10. Spotkanie Krajoznawczo-Historyczne, na które zapraszają Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze.

Tym razem zapoznamy się z wystawą „Historia piernikarskiego rzemiosła”. Dowiemy się kiedy zaczęto wyrabiać pierwsze pierniki, jakich używano produktów do ich wyrobu, a także poznamy tradycje piernikarskie w naszym regionie.
Wspólnie z kurator wystawy – Katarzyną Szafrańską, wyruszymy w podróż do krainy zmysłów przez Śląsk, Łużyce Górne i 900-letnią kulturę kulinarną w Europie Środkowej. Dowiemy się m.in. co to jest Tallsack wytwarzany w piekarni Conrada, dzięki któremu festyn w Cieplicach był tak popularny.

Po poznaniu tajemnic produkcji pierników uczestnicy udadzą się na spacer do centrum Jeleniej Góry, by sprawdzić jakie łakocie czekają na turystów zwiedzających nasze miasto.

W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członkowskiej). Jest to impreza non-profit.